Niedowidzenie, które nie daje objawów
Czy wiesz, że niedowidzenie może nie dawać żadnych objawów przez lata?
Przedstawię przykład konkretnego pacjenta – siedmioletnie dziecko, które, mimo znacznej różnicy wady wzroku między oczami (OP +2,0 OL +7,0) nie miało żadnych widocznych trudności wzrokowych. To zaskakujące, jak niewykryta i nieleczona różnowzroczność mogła pozostać niezauważona przez tak długi czas. Niestety pojawiło się niedowidzenie i brak widzenia stereoskopowego.
Na szczęście, dzięki rutynowemu badaniu wzroku, które odbyło się na początku edukacji szkolnej, ujawniono problem. Szybka interwencja, która obejmowała korekcję wzroku najpierw za pomocą okularów, a później soczewek kontaktowych, zainicjowała nowy rozdział w życiu dziecka. Zaklejanie słabszego oka, w połączeniu z dokładnie dopasowaną terapią widzenia, przyniosło znaczące wyniki, polepszając ostrość wzroku.
Jednak pojawia się pytanie: Czy możemy uznać proces terapeutyczny za zakończony? Czy osiągnęliśmy już wszystko, co możliwe dla maksymalnej poprawy widzenia?
Serdecznie zapraszam Cię do obejrzenia webinaru „Terapia niedowidzenia – case studies”, gdzie kontynuuję tę historię. Omawiam nie tylko, jakie postępy udało się osiągnąć, ale także jakie kroki należy podjąć dalej, aby wzrok dziecka mógł rozwijać się prawidłowo.
Nie przegap tej okazji do zrozumienia ważnego aspektu opieki nad wzrokiem naszych dzieci!
Zapraszam serdecznie na nasz webinar, na którym dowiedzą się Państwo jak skończyła się historia chłopca.
Podczas webinaru omówię konkretne przypadki dzieci z niedowidzeniem, które prowadziłam w terapii niedowidzenia.
Porozmawiamy o tym:
- jak prowadziłam terapię,
- jak długo trwała,
- co pacjenci ćwiczyli w domu, a co w gabinecie;
- jaką korekcję otrzymali pacjenci;