
Analiza wzrokowa – ćwiczenia zaawansowane
Kolejny, wyższy poziom – poziom zaawansowany w ćwiczeniach z analizy wzrokowej.
Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji widzieć ćwiczeń podstawowych, zapraszam na wpis właśnie w tym temacie – Analiza wzrokowa – ćwiczenia podstawowe.
Analiza wzrokowa ćwiczenia zaawansowane
W tej książce (ebook): „Analiza wzrokowa – ćwiczenia – poziom zaawansowany- ” znajdziesz 70 ćwiczeń z zakresu analizy wzrokowej podzielone na konkretne działy:
- dyskryminacja wzrokowa,
- pamięć wzrokowa,
- orientacja przestrzenna,
- stałość kształtu,
- zapamiętywanie sekwencji,
- wyodrębnianie figury z tła,
- wzrokowe zamknięcie.
Poziom zaawansowany możemy zastosować u dzieci od 7 – 8 roku życia (dzieci widzące w normie, słabowidzące, bez dodatkowych niepełnosprawności). W sytuacji, w której dziecko ma dodatkowe zaburzenia rozwojowe, pacjent miał wypadek, wylew lub inne zdarzenie neurologiczne, to poziom ćwiczeń musi być indywidualnie dobrana do możliwości pacjenta (dziecka lub osoby dorosłej). W takiej sytuacji możemy wykorzystać książkę z ćwiczeniami Analizy wzrokowej w wersji podstawowej lub zaawansowanej.
5 WERSJI DO WYBORU
Analiza wzrokowa – ćwiczenia – poziom zaawansowany – zastosowaliśmy czarny druk. Jeżeli Twój pacjent widzi w normie oraz najlepiej widzi w czarnym kolorze zastosuj tę książkę. Jeżeli jednak jest pacjentem słabowidzącym lub widzi lepiej w innych kolorach (sprawdź w diagnozie funkcjonalnej) zastosuj książkę w opcji wydruku CZERWONEGO, NIEBIESKIEGO, ZIELONEGO lub CZARNEGO. Wszystkie te książki zostały przystosowane do wielkości optotypów widzianych przez dzieci słabowidzące. Stosowana odległość ćwiczeń zależy od indywidualnych możliwości dziecka.
DLACZEGO MOŻNA KUPIĆ AŻ 4 WERSJE KOLOROWEGO ZADRUKU? (DLA DZIECI SŁABOWIDZĄCYCH)
W pracy z dziećmi słabowidzącymi, z korowymi zaburzeniami widzenia czy z niepełnosprawnościami zauważycie Państwo, że część z nich dobrze funkcjonuje z czarnym kolorem czcionek. Jednak część z nich będzie widziało o wiele lepiej gdy materiały są prezentowane w innym kolorze (lub z innym kolorem tła – folią percepcyjną). Dlatego prowadząc terapię widzenia musimy być gotowi na każdą opcję i dlatego udostępniamy Państwu kolorowe wersje. Musimy uwzględnić nawet każdą opcję. Najważniejsze, żeby pomagać pacjentom!
DODATKOWO PRAGNĘ ZAPROSIĆ PAŃSTWA NA DARMOWY WEBINAR W TEMACIE ANALIZY WZROKOWEJ
PLAN
– co to jest analiza wzrokowa?
– zaburzenia analizy wzrokowej – kiedy możemy je spotkać?
– różnica pomiędzy trudnością z analizą wzrokową a dysleksją;
– objawy zaburzeń analizy wzrokowej;
– jak i jak ćwiczyć analizę wzrokową?
